ghalesar
13 مرداد 1401 - 20:55

ویزیت رایگان سیل‌زدگان توسط تیم‌های پزشکی هلال احمر در یزد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به اقدام‌های بهداشت و درمان هلال احمر برای کاهش آلام مردم سیل‌زده یزد، ویزیت رایگان سیل زدگان توسط تیم‌های پزشکی این جمعیت در استان تاکنون خبر داد.

دکتر محسن حرازی زاده یزدی در این باره به خبرنگار فارس از یزد، اظهار کرد: معاونت بهداشت و درمان هلال احمر یزد به دنبال جاری شدن سیل در استان و اسکان سیل زدگان در مدارس، با هدف استمرار ارائه خدمات درمانی در شرایط اضطراری و کاهش آلام مردم سیل‌زده، اقدام‌های درمانی و ویزیت رایگان را به آسیب دیدگان سیل انجام داد.

وی افزود: بعد از اسکان اضطراری این افراد، تیم درمانی و پزشکی معاونت بهداشت و درمان هلال احمر با حضور پزشک عمومی  و تخصصی توانبخشی در دو محل مدرسه وطنچی و مدرسه ام البنین، بیش از ۶۰  نفر را ویزیت و دارو رایگان داده شد.

حرازی زاده بیان کرد: در همین راستا دو نفر پس از ویزیت به دلیل وخامت حال با آمبولانس اورژانس به نزدیک ترین مرکز درمانی انتقال داده شدند.

وی عنوان کرد: این اقدام‌ها بنا به نیاز در روزهای آینده به صورت متناوب و دوره ای و با حضور ماما، روانشناس و پرستارو پزشک متخصص و عمومی و غیره در محل های اسکان اضطراری سیل زدگان ادامه خواهد یافت.

دکتر حرازی زاده یزدی در پایان خاطرنشان کرد: تا زمانی که شرایط مردم پایدار باشد، عوامل جمعیت هلال احمر خدمت رسانی را ادامه خواهند داد.

انتهای پیام/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 534125