ghalesar
04 بهمن 1401 - 18:56

گاتیلوف:پتانسیل گفتگو برای کنترل تسلحاتی با آمریکا هنوز وجود دارد

نماینده دائم روسیه در نهادهای بین‌ المللی مستقر در ژنو امروز در نشست سالانه کنفرانس خلع سلاح اعلام کرد: پتانسیل گفتگو برای کنترل تسلحاتی با آمریکا هنوز وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری تاس، «گنادی گاتیلوف» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل و سایر نهادهای بین‌ المللی مستقر در ژنو امروز دوشنبه در نشست سالانه کنفرانس خلع سلاح اعلام کرد: پتانسیل گفتگو برای کنترل تسلحاتی با آمریکا هنوز هم وجود دارد.

نماینده دائم روسیه در نهادهای بین‌ المللی مستقر در ژنو در این خصوص گفت که جهان در تلاش برای گذار از دوره تغییرات عمیق همراه با افزایش پتانسیل منازعات است.

«گنادی گاتیلوف» در این باره ادامه داد: مسکو خواستار اقداماتی دائم برای تقویت صلح و امنیت جهانی بر اساس تلاش های گروهی و برداشتن گام های عملی در مسیر خلع سلاح فراگیر و کامل است. پیمان جدید کاهش جنگ افزارهای راهبردی، گزینه های تداوم گفتگوهای ثبات راهبردی را حفظ کرده است.

وی ادامه داد: ما معتقدیم که تفاهم هیئت‌ های روسیه و ایالات متحده در ژنو در سال ۲۰۲۱، درها را برای از سرگیری و ادامه گفتگوی جامع و اساسی در مورد کنترل تسلیحات آینده، از جمله با مشارکت همه بازیگران کلیدی باز گذاشته است.

ادامه دارد ...

منبع: مهر
شناسه خبر: 995716