ghalesar
14 مرداد 1401 - 15:30

قیام امام حسین(ع) چراغ هدایت بشریت تا قیامت است

امام جمعه زاهدان گفت: قیام امام حسین(ع) چراغ هدایت بشریت تا قیامت است و هر کس بخواهد به مقصد برسد باید بر مرکب این نهضت سوار شود.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: امام حسین علیه السلام و قیامش راهگشا، راهبر و تعیین کننده نه تنها برای مسلمانان که برای همه آزادگان دنیا است.

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، آیت الله مصطفی محامی در خطبه های نماز جمعه زاهدان اظهار داشت: واقعه عاشورا کانون نور و رحمت الهی و سرمایه ای از حریت و مردانگی است و امام حسین(ع) با شهادت خود پیام آزادی خواهی و شهادت در راه حق را جاودانه کرد و این ویژگی های مقدس باید در آیین های عزاداری به خوبی در جامعه تبیین شود.

نماینده ولی فقیه سیستان و  بلوچستان گفت: هر جلوه از واقعه عاشورا کلاس درس بزرگ آموزشی و تربیتی است و باید با راهبری درست آیین های سوگ، زمینه انتقال مفاهیم ناب و ارزش‏‌های انسانی و اسلامی را به اقشار مختلف مردم بیشتر فراهم کرد.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: ماه محرم ماه بیداری امت اسلام و آشنایی با فرهنگ ناب اسلام است و باید در کنار عزاداری برای سالار شهیدان، هدف آن بزرگوار از قیام خونین کربلا در جامعه تبیین شود.

وی گفت: قیام امام حسین(ع) چراغ هدایت بشریت تا قیامت است و هر کس بخواهد به مقصد برسد باید بر مرکب این نهضت سوار شود.

آیت الله محامی تاکید کرد: قیام و حرکت امام حسین (ع) برای برپایی عدالت، احیای دین اسلام و مقابله با ظلم، جور و فساد بود و اگر انسان‌های آزادیخواه بخواهند به نجات و رستگاری برسند باید راه این امام همام را سرمشق خود قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ادامه داد: در صحرای کربلا بهترین انسان‌ها برای والاترین هدف، جان خود را هدیه کردند و این حادثه در تاریخ اسلام درسی برای بشریت بود که هرگز در مقابل ظلم و ستم و به ناحق سر تعظیم فرود نیاورند.

آیت الله محامی با اشاره به سیلاب های مونسون در سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی های مردادماه در استان با وجود خسارت های فراوان سبب خوشحالی مردم شد.

امام جمعه زاهدان بر اتخاذ تدابیر لازم برای پیشگیری از بروز خسارت سیل در سیستان و بلوچستان تاکید کرد.

انتهای پیام/3139

منبع: فارس
شناسه خبر: 536705