ghalesar
08 مرداد 1401 - 09:09

آخرین وضعیت سیلاب‌ها در استان کرمان| از ادامه بارش‌های سیل‌آسا تا قطع محورهای مواصلاتی و تخلیه روستاها

بارش‌های سیل‌آسا در کرمان همچنان ادامه دارد و وقوع سیلاب‌ها باعث قطع راه ارتباطی استان کرمان به سه استان یزد، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان شده است.

- اخبار استانها -مجید سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان ، با اشاره به آخرین وضعیت خسارات سیلاب‌ها در استان کرمان اظهار داشت: تعداد زیادی از روستاهای استان دچار آبگرفتگی شدید و آبگرفتگی منازل شدند که مجبور به تخلیه چند روستا شدیم.

کرمانکرمانوی از قطع آب و برق و قطع شبکه‌های گاز و مخابراتی در برخی از مناطق سیل‌زده استان خبر داد و گفت: در شهرستان‌های شمال و شمال غرب استان بیشتر با این مشکلات مواجه بودیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان افزود: عملیات امدادرسانی، پیشگیرانه و مقابله‌ای توسط دستگاه‌های اجرایی، امدادی، فرمانداری‌ها، ارتش، سپاه، بسیج و نیروهای جهادی و جمعیت هلال احمر در حال انجام است.

وی با بیان اینکه علاوه بر مناطق شمالی استان در مناطق جنوبی از جمله زهکلوت و رودبار جنوب وقوع سیلاب و روان‌آب‌ها را داشتیم، ادامه داد: خوشبختانه فرماندار و اعضای ستاد مدیریت بحران در این مناطق بلافاصله اقدامات لازم را انجام دادند.

سعیدی با اشاره به اینکه عملیات امدادرسانی و اقدامات پیشگیرانه در مناطق متاثر از سیل استان کرمان کماکان ادامه دارد تا بتوان شرایط اضطرار را از استان خارج کرد، گفت: شهرستان‌های رفسنجان، شهربابک، زرند، راور، سیرجان و کرمان بیش از دیگر شهرستان‌های استان متاثر از بارندگی‌ها دیروز بودند که در کرمان یک نفر هم در سیلاب‌ها جان خود را از دست داد.

وی با بیان اینکه در جنوب استان کرمان، جاری شدن روان‌آب‌ها از بالادست را داریم، افزود: در حال حاضر مشکل حادی از مناطق جنوبی، به ویژه جنوب شرق استان نداریم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان از مسدود بودن برخی راه‌ها و محورهای مواصلاتی استان خبر داد و گفت: محور مواصلاتی کرمان به استان یزد، کرمان به استان سیستان و بلوچستان از منطقه رودبار و کرمان به خراسان جنوبی مسدود است.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته با توجه به شدت بارندگی و حجم بالای روان‌آب‌ها، تخلیه دو روستا در زرند و 16 روستا در رفسنجان در دستور کار قرار گرفت، بیان کرد: نیروهای ارتش و سپاه نیز در مناطق سیل‌زده استان حضور دارند.

سعیدی از اعزام ماشین‌آلات مهندسی ارتش و سپاه به مناطق سیل‌زده استان خبر داد و گفت: حسب دستور وزیر کشور و فرمانده نیروی زمینی ارتش، یک دستگاه دیزل ژنراتور برق سیار از برق منطقه‌ای کرمان و سه دستگاه لودر، بلدوزر و بیل مکانیکی از ماشین آلات فنی مهندسی ارتش برای کمک به استان یزد اعزام شده است.

فعالیت 1000 جهادگر در مناطق سیل زده استان کرمان

فعالیت 1000 جهافعالیت 1000 جهادگر در مناطق سیل زده استان کرماندگر در مناطق سیل زده استان کرمانجواد جلالی مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمان نیز با اشاره به بارش‌های سه روز گذشته در سطح استان کرمان، اظهار داشت: متأسفانه شاهد وقوع سیل در شهرستان‌های راور، کوهبنان، زرند، سیرجان، شهربابک و رفسنجان بودیم.

وی از فعالیت هزار نفر جهادگر و 150 گروه جهادی در این سه روز در مناطق سیل زده استان خبر داد و گفت: امداد رسانی، تخلیه روستاها، تخلیه اثاثیه و دام مردم، هدایت آب و جلوگیری از ورود آب به روستاها و منازل، بازگشایی برخی از مسیرها و تخلیه آب منازل و معابر عمومی شهرها، روستاها و مساجد از جمله اقدامات انجام شده در این مناطق است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان کرمان از راه اندازی آشپزخانه و طبخ غذای گرم در بیت الزهرا حاج قاسم در رفسنجان با همکاری مجمع جهادگران استان کرمان خبر داد و افزود: در هر وعده هزار پرس غذای گرم در بین مردم آسیب دیده و گروه‌های جهادی توزیع شده است.

وی از تعمیر موتور پمپ آب‌ها، در اختیار داشتن کف کش، بیل، چکمه و نیازمندی‌های گروه‌های جهادی خبر داد و بیان کرد: تأمین ماشین آلات مهندسی نظیر لودر، بلدوزر و غیره برای بازگشایی مسیرها و هدایت آب با همکاری گروه‌های جهادی و مجموعه‌ها در سطح شهرستان رفسنجان انجام شده است.

کدام محورهای موصلاتی استان کرمان مسدود است؟

کدام محورهای موصلاتی استان کرمان مسدود است؟آخرین وضعیت بارش‌ها در استان کرمان|‌ 1000 راس دام در شهربابک تلف شد/ خسارت 10 میلیاردی سیل به کوهبنان

آخرین وضعیت بارش‌ها در استان کرمان|‌ 1000 راس دام در شهربابک تلف شد/ خسارت 10 میلیاردی سیل به کوهبنانتمام راه‌های اصلی جنوب استان کرمان باز است/ خسارت 120 میلیارد تومانی سیلاب به راه‌ها

تمام راه‌های اصلی جنوب استان کرمان باز است/ خسارت 120 میلیارد تومانی سیلاب به راه‌هاا دامه بارش ‌های سیل‌آسا در استان کرمان

اادامه بارشدامه بارش‌های سیل‌آسا‌های سیل‌آسادر استان کرماندر استان کرمانحمیده حبیبی رئیس مرکز پیش‌بینی هواشناسی کرمان نیز از پیش‌بینی رگبار پراکنده باران و احتمال سیل برای ساعات بعد از ظهر در نیمه غربی و مرکز استان خبر داد و اظهار داشت: بیشترین بارش‌های امروز برای شهرستان‌های رفسنجان، سیرجان، شهربابک، بافت، ارزوئیه و رابر پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه احتمال طغیان رودخانه‌های فصلی، سیلابی شدن مسیل‌ها، جاری شدن روان آب‌ها دور از انتظار نیست، گفت: برای امروز وزش تندباد‌های لحظه‌ای را در ساعات بعد از ظهر داریم.

4 مفقودی سیل شهربابک نجات یافتند

4 مفقودی سیل شهربابک نجات یافتند4 مفقودی سیل شهربابک نجات یافتندسید محمدامین یعقوبی رئیس جمعیت هلال احمر شهربابک نیز از نجات چهار مفقودی سیل در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: شب گذشته با جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه در منطقه چاه علم ریگ سفید شهربابک چهار مرد جوان مفقود شدند.

وی بیان کرد: ساعت 22:30 شب گذشته یک تیم از هلال احمر برای نجات این افراد به منطقه اعزام شد که این عملیات با نجات افراد مفقود شده در ساعت 6 صبح امروز پایان یافت.

انتهای پیام/511/ح

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 496229