ghalesar
08 مرداد 1401 - 14:36

رفع ۸۰ درصدی آبگرفتگی‌های معابر تهران

رئیس مرکز عملیات اضطراری سازمان مدیریت بحران شهر تهران گفت: بیش از ۸۰ درصد آبگرفتگی‌های شب گذشته و صبح امروز رفع شده است.

- اخبار اجتماعی -به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ پدرام قودجانی با بیان اینکه نقاط آبگیر را با کمک شرکت کنترل ترافیک، آتش‌نشانی و 137 به صورت مستمر بررسی و نقاط مختلف پرخطر را اطلاع‌رسانی کردیم و شهروندان نیز برای گرفتن خدمات با سامانه 125 تماس گرفتند، گفت: آخرین اطلاعات حاکی از این است که در اتوبان‌های حکیم و همت آبگرفتی رفع شده و آبگرفتگی تونل آرش نیز در حال رفع شدن است. همچنین در کانال آریافر در محدوده جلال آل احمد، سطح آب تا 2.5 متر بالا آمده بود و هماهنگی‌هایی انجام شد تا کامیون‌های لجن‌کش سازمان مدیریت پسماند برای تخلیه آب به این نقطه اعزام شوند.

خبرگزاری تسنیموی میدان صنعت، خیابان ولیعصر(عج)، بزرگراه چمران و خیابان شهید عراقی را از دیگر نقاطی عنوان کرد که دچار آبگرفتگی شده بودند و یادآور شد: مناطق شمالی تهران بیشترین آبگرفتگی و نقاط مرکزی کمترین آبگرفتگی را داشتند.

رئیس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: در نقاط گلوگاهی مناطق جنوبی هم آبگرفتگی‌هایی گزارش شده است؛ اما در مجموع بالغ بر 80 درصد آبگرفتگی‌های شب گذشته و صبح امروز رفع شده و تا این لحظه درباره این آبگرفتگی‌ها حادثه و خسارتی گزارش نشده است. البته در یک نقطه خارج از محدوده شهر تهران یعنی سولقان به سنگان که شهرداری تهران به عنوان معین در حال کمک‌رسانی است، ریزش کوه را داشتیم که با راهداری هماهنگ کردیم و این مشکل در حال رفع است.

قودجانی خاطرنشان کرد: برای ساعات آینده پیش‌بینی رگباری باران را طی امروز و فردا داریم و احتمال دارد هشدارهایی برای بارش‌های احتمالی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه نیز داشته باشیم.

میزان خسارت سیل به امامزاده داوود تا پایان لایروبی امکان‌پذیر نیست

میزان خسارت سیل به امامزاده داوود تا پایان لایروبی امکان‌پذیر نیستکشف جسد زن جوان در رستوران سیل‌زده امامزاده داوود

کشف جسد زن جوان در رستوران سیل‌زده امامزاده داوودانتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 498664