ghalesar
14 مرداد 1401 - 16:45

هدف‌گذاری کمیته امداد برای ایجاد ۵۰۰ هزار شغل/ هزینه ایجاد هر شغل ۲۲ میلیون تومان

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت گفت: با پرداخت ۱۷۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی طی ۴ ماه ابتدایی سال جاری بیش از ۷۷۰۰ مددجوی کمیته امداد در کشور صاحب شغل شدند.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، علی عاشوری ظهر امروز در نشست خبری با اهالی رسانه استان قزوین که در نمازخانه کمیته امداد امام‌ خمینی(ره) استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: با پرداخت 170 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی طی 4 ماه ابتدایی سال جاری بیش از 7700 مددجوی کمیته امداد در کشور صاحب شغل شدند.

خبرگزاری تسنیمقزوینقزوینوی با بیان اینکه صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در 5 بخش اشتغال‌آفرینی، ساخت و اجاره مسکن، درمان و طرح‌های فرهنگی تسهیلات به مددجویان می‌دهد، گفت: سال قبل 722 میلیارد تسهیلات قرض‌الحسنه به 34 هزار مددجوی کمیته امداد پرداخت کردیم که سهم استان قزوین در این حوزه فقط 15 میلیارد تومان بود که در اختیار 700 مددجو قرار گرفت.

عاشوری اضافه کرد: تسهیلات این صندوق تا سقف 10 میلیون تومان سود و کارمزد بانکی ندارد. در ضمن مددجویان می‌توانند فقط با ارائه یک سفته و بدون ضامن 20 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه با کارمزد 3 درصد بگیرند و اقسط آن را 5 ساله پرداخت کنند. در مجموع مددجویان می‌توانند از هر 5 سرفصل اعطای تسهیلات استفاده کرده و سالی 150 میلیون تومان وام بگیرند.

وی با یادآوری اینکه کمیته امداد امسال ایجاد 500 هزار شغل برای مددجویان هدف‌گذاری کرده است، ادامه داد: بخشی از این اشتغال از طریق تسهیلات صندوق امداد ولایت محقق می‌شود. اما متاسفانه در استان قزوین فقط 4 میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان پرداخت شده که فقط برای 156 مددجو شغل ایجاد کرده است.

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت در بخش دیگری از سخنان خود جمعیت اعضای این صندوق در کل کشور را 8 میلیون نفر بیان کرد و گفت: در کل استان‌های کشور 760 شعبه داریم که وام‌های قرض‌الحسنه و کم‌سود را در اختیار مددجویان کمیته امداد قرار می‌دهند و در ضمن 34 ساختمان اداری هم در 31 استان راه‌اندازی کردیم.

42 واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی استان بوشهر واگذار شدنمایشگاه دائمی آثار مددجویان بهزیستی در 4 ایستگاه مترو مشهد افتتاح شدواگذاری بیش از 16000 واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی طی یک سال اخیر42 واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی استان بوشهر واگذار شد

42 واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی استان بوشهر واگذار شدنمایشگاه دائمی آثار مددجویان بهزیستی در 4 ایستگاه مترو مشهد افتتاح شد

نمایشگاه دائمی آثار مددجویان بهزیستی در 4 ایستگاه مترو مشهد افتتاح شدواگذاری بیش از 16000 واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی طی یک سال اخیر

واگذاری بیش از 16000 واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی طی یک سال اخیرعاشوری ادامه داد: بخش زیادی از اعتبارات این صندوق توسط خیران و نهادهای خیریه تأمین می‌شود و در کل کشور 400 هزار نفر خیر با تأمین اعتبارات صندوق با ما مشارکت دارند و حسن این صندوق این است که مانند سایر بانک‌های قرض‌الحسنه شرط سپرده‌گذاری و معدل حساب برای پرداخت تسهیلات از نیازمندان طلب نمی‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 536958