ghalesar
15 دی 1401 - 21:03

ماهیت جمهوری اسلامی با نظام سلطه در تعارض است

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با تاکید بر اینکه مشکلات کشور با قدرتمند شدن حل می‌شود و نه با مذاکره، گفت: ماهیت جمهوری اسلامی با نظام سلطه در تعارض است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید ضیاءالدین آقاجانپور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع در آیین تشییع شهید گمنام در شهرک ولی امر وزارت دفاع، طی سخنانی با اشاره به مجاهدت‌های شهدا در دفاع از کشور اظهار داشت: همه ما می‌دانیم که اگر ایثارگری شهدا نبود، ما امروز این استقلال، آزادی و امنیت را نداشتیم.

وی با اشاره به حمله رژیم بعثی به ایران اسلامی، گفت: نظام سلطه و سردمداران نظام استکباری دنیا که در پرتو انقلاب اسلامی، منافعشان به خطر افتاده بود به سرزمین ما حمله کرده و انواع تجهیزات نظامی را در اختیار صدام قرار دادند تا این مردم بی پناه را زیر رگبار گلوله‌های خود بگیرد و جلوی حرکت رو به توسعه نظام اسلامی را مسدود کند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع تصریح کرد: جرم ملت ایران این بود که می‌خواستند استقلال داشته باشند و تحت سلطه هیچ ابرقدرتی نروند؛ اما دنیای استکبار می‌گفت اجازه نمی‌دهیم که شما بر مسائل سیاسی، نظامی و اقتصادی کشورتان حاکم باشید.

حجت‌الاسلام آقاجانپور ادامه داد: مردم شجاع و دلیر ما با دست خالی در مقابل دشمن ایستادند و برای اولین بار در تاریخ جنگ‌های دویست ساله، ملت ایران اجازه ندادند یک وجب از خاک این کشور به اشغال دشمنان درآید.

وی دفاع مقدس را روز آزمون مردم ایران دانست و گفت: به حمدالله مردم ما از این آزمون سرافراز بیرون آمدند. امروز نیز روز آزمون است؛ چراکه هر روز دشمنان ما توطئه جدیدی می‌کنند. امروز جنگ ما جنگ ترکیبی است یعنی در کنار عملیات نظامی، عملیات روانی نیز از سوی دشمن طرح‌ریزی می‌شود و دشمن با هدف قراردادن ارزش‌های ملت و نظام اسلامی ملت ما را مورد هجمه قرار داده و به همین دلیل امروز هم روز دفاع از ارزش‌ها محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام آقاجانپور بیان داشت: اگر نظام سلطه ما را تحت فشار می‌گذارد که دست از دین و آرمان‌های خودمان برداریم و تسلیم شویم، پاسخ ملت ما به یزیدیان زمان پاسخی است که امام حسین (ع) در آن روز به دشمنان اسلام داد و پاسخ ایشان هیهات من الذله بود. این پاسخ همه رزمندگان، شهدا، رهبر معظم انقلاب و مکتب حاج قاسم سلیمانی یعنی مکتب مقاومت و ایستادگی در مقابل زور گویان است.

وی در ادامه گفت: برخی می‌گویند چرا با آمریکا و کشورهای اروپایی سازش نمی‌کنید تا مشکلات حل شود، ما به آن‌ها می‌گوییم، ماهیت نظام اسلامی با ماهیت نظام سلطه در تعارض است. ماهیت آن‌ها زورگویی است. آن‌ها به دنبال تحمیل خواسته‌های نامشروع خود به ملت‌ها هستند. آن‌ها می‌گویند هر چه که ما می‌گوییم باید بپذیرید و گوش به فرمان ما باشید و در واقع خواسته‌های آن‌ها پایانی ندارد. تا زمانی که به طور کامل تسلیم خواسته‌های آن‌ها نشویم، دست از سر ما بر نمی‌دارند. تنها راه مقابله ما با آنها قوی شدن است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع خاطرنشان کرد: در کنار این شهید گمنام والا مقام می‌گوییم که دانشمندان و فرهیختگان ما در وزارت دفاع امروز به توانمندی‌های قابل توجهی دست یافته‌اند و توانسته‌اند تجهیزات بسیار پیشرفته نظامی تولید کنند.

وی افزود: فرزندان این ملت توانسته‌اند موشک‌هایی تولید کنند که می‌توانند قلب اسرائیل را مورد هدف قرار دهند.

اقا جانپور تاکید کرد: به سران سلطه و رژیم اشغالگر قدس هشدار می‌دهیم که اگر غلط اضافه کنند، ما تل آویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم و همچنان که امام فرمودند ما نیز می‌گوییم که آمریکا و پیروانش هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی گفت: به مزدورانی که اغتشاش به راه می‌اندازند و به اموال عمومی مردم خسارت وارد می‌کنند نیز می‌گوییم که بدانند ایران اسلامی بسیار قوی‌تر از این است که در برابر توطئه‌های آنها آسیب ببیند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 957453