ghalesar
14 مرداد 1401 - 18:07

حرم سوم اهل بیت (ع) امسال عاشورایی تازه خواهد داشت

امام جمعه شیراز گفت: حرم سوم اهل بیت امسال عاشورایی تازه خواهد داشت، بگذارید همه مردم دنیا فریاد لبیک شما را از حرم سوم اهل بیت در تشییع جنازه شهیدی که در دفاع از حریم اهل بیت به شهادت رسیده بشنوند.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های امروز نماز جمعه با تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی با اشاره به حدیث ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه گفت: در این حدیث بر هدایت خلق تاکید شده چراکه انسان به صورت فردی و اجتماعی نیاز به هدایت دارد.

او گفت: چراغ فروزان هدایت بشریت امام حسین (ع) است، امام حسین (ع) برای اینکه چراغ هدایت باشد کاری کرده که ملائکه آسمان به تعجب ایستادند؛ ایشان در روز عاشورا هدایایی به پیشگاه الهی آورد و آن‌ها را بذل کرد تا مردم هدایت شوند.

امام جمعه شیراز با اشاره به روز هفتم محرم و شهادت حضرت علی اصغر (ع) گفت: امام حسین برای اینکه مصباح هدایت باشد پاره‌های جگرش را به میدان آورد علی اکبر و طفل رضییعش را داد تا من و شما راه را گم نکنیم و امروز با این نورافشانی وجود مقدس امام حسین راه بر کسی پوشیده نیست.

او گفت: این چراغ روشن است تا همه بدانند مسیر هدایت از مسیر اهل بیت می‌گذرد، ما نیز باید قابلیت هدایت پیدا کنیم تا از این هدایت برخوردار شویم، چراکه در قرآن هدایت و اهتدا به کار می‌رود؛ هدایت‌پذیری کار ما و هدایت‌گری کار امام حسین (ع) است.

آیت‌الله دژکام با اشاره به اینکه امسال شیراز برای اینکه اثبات کند که مردمش اهل تمسک به سفینه نجات هستند، یک سردار شهید سر از تن جدا به میدان می‌آورد، گفت: شهید سرافزار و سربلند مدافع حرم و چهره تابناک مقاومت حاج عبدالله اسکندری پس از ۸ سال که سرش از بدنش جدا شده، آمده است هر چند اکنون نیز که بدن کشف شده ما سر را از غاصبان شام طلبکار هستیم.

نماینده ولی فقیه در فارس با بیان اینکه محبت اهل بیت هیچ وقت از دل ایرانی‌ها بیرون نرفته است، گفت: فضای عاشورای امسال شیراز با این صحنه‌ای که پیش آمده باید متفاوت باشد، روز عاشورا همه هیئات برنامه خود را طوری تنظیم کنند که امسال عاشورای زنده شیراز را همه مردم جهان به تماشا بنشینند.

او گفت: حرم سوم اهل بیت امسال عاشورایی تازه خواهد داشت،  بگذارید همه مردم دنیا فریاد لبیک شما را از حرم سوم اهل بیت در تشییع جنازه شهیدی که در دفاع از حریم اهل بیت به شهادت رسیده بشنوند و بدانند که عشق اهل بیت با رگ و پوست و جان ما آغشته شده و از هر چه دست برداریم از محبت امام حسین دست بر نخواهیم داشت.

امام‌جمعه شیراز با اشاره به حرکت بزرگ خانواده این شهید در رد درخواست داعش گفت: به خانواده شهید می‌گوییم شما تنها نیستید تا آرمان‌های انقلابی و نهضت حسینی مردم ایران تحقق پیدا کند.

باشگاه خبرنگاران جوانفارسشیراز

شناسه خبر: 537194